dementor

تا عشق و امید است چه باک از بوسه ی دیوانه ساز

چند نفر در هری پاتر

آرابلا فیگ
آرابلا فیگ یا Arabella Figg یکی از شخصیت*های مجموعه*ی هری پاتر نوشته*ی جی. کی. رولینگ است. او زن مسن و فشفشه*ای است که از سوی آلبوس دامبلدور ماموریت دارد کودکی هری پاتر در خانه*ی دورسلی*ها را زیر نظر داشته باشد. او بعدها به هری می*گوید که از رفتار بدش متاسف است، اما او باید کاری می*کرده که دورسلی*ها مشکوک نشوند. او عضو محفل ققنوس جدید است.

....................

آملیا بونز
آملیا بونز یا Amelia Bones، رییس بخش نظارت بر اجرای قوانین جادویی در وزارت سحر و جادو است. یکی از همکلاسیان هافلپافی هری پاتر به نام سوزان بونز، برادرزاده*ی آملیا بونز است. برادر او ادگار بونز، یکی از اعضای محفل ققنوس اولیه بوده و در طی نبرد اولیه با لرد ولدمورت به همراه همسر و فرزندانش، به دست مرگخواران به قتل می*رسد. آملیا بونز یکی از اعضای وایزنگاموت است و در محاکمه*ی هری در هری پاتر و محفل ققنوس ریاست دادگاه را بر عهده داشت. در طی امتحانات سمج هری پاتر در هری پاتر و محفل ققنوس، آملیا بونز توانایی هری پاتر برای ساختن یک طلسم پاترونوس شکل گرفته را تحسین می*کند. کمی پیش از شروع ماجراهای هری پاتر و شاهزاده*ی دورگه، او به دست شخص خود ولدمورت به طرزی وحشیانه به قتل رسید.
............................

سيريوس بلك.
سيريوس يكي از اعضاي گروه گريفيندور بود كه با جيمز پاتر دوست صميمي بود. سيريوس در خانواده اي بزرگ شده بود كه همه جزء اسليتيرين بودن و از طرفداران لرد ولدمورت بودن اما سيريوس با اون ها فرق داشت. جيمز سيريوس رو پدر خوانده ي هري كرد. سيريوس به خاطر مرگ جعلي پتي گرو به زندان آزكابان افتاد و در سال سوم تحصيل هري از زندان فرار كرد. و دو سال بعد توسط دختر خاله اش( بلاتريكس لسترنج) كشته شد.(متنفرم از اون قسمتش!!) در ضمن شكل حيوان نماي او سگ و ملقب به پانمدي بود.

.........................

آندرومدا تانکس
آندرومدا تانکس یا Andromeda Tonks یکی از شخصیت*های مجموعه*ی هری پاتر نوشته*ی جی. کی. رولینگ است.
آندرومدا در اصل فرزند یکی از خانواده*های جادوگری اصیل زاده و خون خالص و خواهر بلاتریکس لسترنج و نارسیسیا مالفوی بوده است. او بعنوان خواهر وسطی این خانواده، بعد از ازدواج با تد تانکس، یک جادوگر مشنگ*زاده، از سوی خانواده طرد شده و نامش در قالیچه*ی شجره*نامه*ی خانوادگی بلک*ها سوزانده می*شود. او بر خلاف همسر و دخترش نیمفادورا تانکس، در جادوهای مربوط به خانه*داری تبحر خاصی دارد.
تا هری پاتر و یادگاران مرگ، برخورد مستقیمی با آندرومدا تانکس نداریم. اما در اول کتاب و زمانی که هری پاتر به خانه*ی آنها وارد می*شود، متوجه می*شویم که او به شدت شبیه خواهرش بلاتریکس است؛ با این حال صورت مهربان*تر و موهای قهوه*ای دارد.
مدتی بعد، مرگخواران برای به فهمیدن مکان هری پاتر او و شوهرش تد تانکس را شکنجه می*دهند. با اینکه آندرومدا عضو محفل ققنوس نبوده، اما نبرد مرگخواران و لرد ولدمورت اثرات سنگینی بر زندگی او باقی می*گذارد؛ شوهرش، دخترش و ریموس لوپین دامادش، همگی در نبرد با مرگخواران کشته می*شوند.
بعد از ماجراهای کتاب هفتم، آندرومدا نوه*اش تدی لوپین را نزد خود برده و بزرگ می*کند.

............................

روفوس اسکریم جیور
روفوس اسکریم جیور (Rufus Scrimgeour) یکی از شخصیت*های مجموعه*ی هری پاتر است. او وزیر سحر و جادو می*باشد. او قبل از رسیدن به مقام وزارت، رییس بخش کاراگاهان وزارت سحر و جادو بوده و زخم های زیادی از سال*های نبرد خود به یادگار دارد.
او وزیر با قابلیت تری نسبت به کرنلیوس فاج می*باشد، اما مدت کوتاهی بعد از آغاز کتاب هفتم، هری پاتر و یادگاران مرگ، زمانی که مرگخواران برای به دست آوردن کنترل جامعه جادوگری به وزارتخانه حمله می*کنند، به قتل می*رسد.
قبل از مرگ، او را با استفاده از طلسم فرمان شکنجه می*دهند تا مکان مخفی شدن هری پاتر را افشا کند، اما او نمی*پذیرد و کشته می*شود. مرگخواران بعد از به دست گرفتن کنترل وزارتخانه، به دروغ اعلام می*کنند اسکریم جیور از کار کناره گیری کرده*است.
..............................

رون ویزلی
رونالد بیلیوس ویزلی یا Ronald Bilius Weasley یا همانطور که در کتاب نامبرده شده است، رون ویزلی شخصیتی خیالی در کتاب*های هری پاتر نوشته*ی جی. کی. رولینگ است.
رون آخرین پسر مالی ویزلی و آرتور ویزلی است که پنج برادر بزرگ*تر و یک خواهر کوچک*تر از خود دارد. رون در اولین سال ورود به هاگوارتز درست وارد همان کوپه*ای در قطار سریع السیر هاگوارتز می*شود که هری پاتر در آن حضور دارد و از همان جاست که دوستی عمیقی بین او و هری پا می*گیرد.
رولینگ رون را "قد بلند و لاغر (در کتاب*های فارسی "لاغر و لندوک" آورده شده)، با صورت کک و مکی و دست و پاهای بزرگ و دماغ دراز" توصیف کرده است.
نام میانی او یعنی "بیلیوس" نام عموی بزرگ درگذشته ای است که در هری پاتر و زندانی آزکابان به او اشاره*ای می*شود.
همچنین او دارای استعداد بی*نظیری در بازی شطرنج است که با استفاده از همین مهارت، قادر می*شود در هری پاتر و سنگ جادو از سد شطرنج غول آسای پروفسور مک گوناگال گذر کرده و به همراه هری و هرماینی گرنجر به سنگ جادو* برسد.

..............................+ نوشته شده در  جمعه سی ام تیر ۱۳۹۱ساعت 18:4  توسط shadan  |